Zestaw hydroforowy

Zestaw hydroforowy

Każdy dom, czy to mieszkalny lub to użytkowy czy gospodarczy, wymaga dostępu do wody. W obecnych czasach prawdopodobnie nikt spośród nas nie wyobraża sobie działania bez bieżącej wody. Natomiast jednak w wielu wypadkach domy nie mają swobodnego dostępu do sieci wodociągowej. Co w takim wypadku? Zlikwidowaniem kłopotu będzie wykorzystanie zestawu hydroforowego. Co to jest zestaw hydroforowy? Z jakich elementów się składa oraz do czego służy? Gdzie oraz kiedy może zostać zastosowany?

Zestaw hydroforowy

Specjalny zestaw hydroforowy składa się z systemu pompowego z kolektorami oraz akcesorium, umieszczonego na konstrukcji standardowej, i ze zbiornika ciśnieniowego, natomiast również systemu zarządzania oraz zabezpieczeń. Zestaw pompowy to system jednej czy paru związanych pomp, we współzależności od oczekiwań instalacji czy sieci. W wielkich zestawach jedna spośród pomp jest wielokrotnie pompą zapasową na wypadek usterki. Normalnie pompy podłączone są równolegle. Wykorzystywane są pompy samozasysające, ssąco-tłoczące, przepastne, poziome oraz pionowe: jedno- oraz wielostopniowe.

Kiedy można wykorzystać zestaw hydroforowy?

Sercem zestawu hydroforowego jest pompa samozasysająca, co już samo w sobie sugeruje nam, w jakich wypadkach jest szansa wykorzystania tego wyjścia. Pompy hydroforowe w pewnej większości mogą ssać wodę z głębi do 8 metrów. Jeżeli więc lustro znajduje się niżej, to taki zestaw do niczego nam się nie przyda. Przed zakupem polecamy zatem dobrze zobaczyć rzeczywistą głębokość studni – tak w spoczynku, jak również w trakcie poboru (lustro będzie się wówczas zmniejszać). Zestawy hydroforowe niezwykle dobrze sprawdzają się w sytuacji, kiedy dysponujemy dość płytką studnią kopaną (kręgową).