Ogrzewanie podłogowe- co warto wiedzieć?

Ogrzewanie podłogowe- co warto wiedzieć?

Ogrzewanie podłogowe to świetny sposób na utrzymanie ciepła w domu, ale ma też pewne minusy. W tym poście przedstawimy Ci przegląd zalet i wad ogrzewania podłogowego, abyś mógł sam zdecydować, czy jest ono dla Ciebie odpowiednie.

Ogrzewanie podłogowe oznacza dokładnie to, co brzmi – ciepło jest rozprowadzane przez rurki, które są ukryte pod podłogą. Jest to świetna opcja dla właścicieli domów, którzy chcą zachować otwartą przestrzeń w swoim salonie, ale nadal chcą dodatkowego komfortu i wydajności domu ogrzewanego przez jeden system.

Ogrzewanie podłogowe jest również niezwykle energooszczędne – ciepło koncentruje się w tym samym obszarze, po którym chodzą ludzie, a ponieważ nie ma strat ciepła przez systemy kanałów lub inne miejsca, można zaoszczędzić nawet 70% na rachunkach za energię w porównaniu z konwencjonalnym systemem grzewczym.

Ogrzewanie podłogowe zajmuje się również stratami ciepła przez okna i drzwi, utrzymując je zamknięte, co może sprawić, że dom będzie ogólnie cieplejszy w zimne dni, nawet jeśli temperatura na termostacie nie zmieniła się zbytnio.

Istnieją jednak pewne wady ogrzewania podłogowego. Po pierwsze, przewody muszą być zainstalowane prawidłowo, w przeciwnym razie może dojść do nierównomiernej temperatury w całym pomieszczeniu – a także do nierównomiernej temperatury w pomieszczeniach.

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie budowaidom.pl