Na jaki kolor pomalować ściany w salonie- inspiracje

Na jaki kolor pomalować ściany w salonie- inspiracje

Na jaki kolor należy pomalować ściany w salonie? To jest pytanie który każdy musi zadawać sobie przy ostatnim punktem remontu, ale niekiedy trudno znajdować prawidłową odpowiedź! 

 

Pierwsza rzecz którą musisz rozważyć gdy wybierasz farby do swojego salonu, są meble. Jeżeli  masz dużo ciemnych mebli w swoim salonie, biała lub jasna farba będą pasować, podczas gdy czarny lub granatowy może przytłoczyć pomieszczenie. To samo dotyczy wzorzystych mebli: jeśli masz dużo odważnych wzorów, jasne ściany pomogą im się wyróżnić i na odwrót. Może to być szczególnie ważne, jeśli używasz odważnych mebli, aby rozjaśnić ciemny pokój, lub odwrotnie.

 

Decydując się na kolory farby dla twoich ścian w salonie, ważne jest, aby pamiętać, że jasne kolory są bardziej prawdopodobne, aby wyróżnić się niż neutralne – jest o wiele łatwiej zauważyć jasną czerwoną ścianę niż blady różowy jeden! Jeśli szukasz najbardziej neutralnego koloru ściany, spróbuj off-white lub ivory. Te odcienie mogą pasować do każdego wystroju i naprawdę niech twoje meble świecą.

 

Więcej o remontach przeczytasz na stronie roomstour.pl