Jakie panele wybrać?

Jakie panele wybrać?

Opcji przy wyborze paneli podłogowych jest bardzo dużo. Nie możesz po prostu kupić dowolnego rodzaju i oczekiwać, że będzie pasował do twojego mieszkania. Jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać, gdy szukasz idealnego dywanu do swojego domu.

 

Panele są dostępne w różnych materiałach i jakości, ale musisz upewnić się, że materiał jest wykonany dla obszarów o dużym natężeniu ruchu. Najlepszym wskaźnikiem tego jest to, czy panel posiada oznaczenie „heavy duty” lub czy jest przeznaczona do miejsc o dużym natężeniu ruchu. Panele przeznaczone do miejsc o dużym natężeniu ruchu są zazwyczaj grubsze i bardziej trwałe niż panele przeznaczone do miejsc o małym lub średnim natężeniu ruchu.

 

Chcesz, aby panele były odporna na zużycie, a to wiąże się zarówno z materiałem (grubość), jak i konstrukcją (odporność na zużycie). Jednak trwałość odnosi się również do koloru: czasami panele blakną, jeśli są wystawione na działanie promieni słonecznych lub innych szkodliwych elementów, dlatego należy upewnić się, że kolor paneli ma być trwały.

 

Kiedy już zastanowisz się, co jest ważne pod względem materiału, przyjrzyj się także konstrukcji. Czy jest on tuftowany? Czy ma podłoże? Czy ma podkładkę? 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie jakspokojnie.pl