Jak zrobić loki bez lokówki?

Jak zrobić loki bez lokówki?

Lokówki są świetne, bez wątpienia, ale nie zawsze są najbardziej praktyczne. Ich nagrzanie zajmuje trochę czasu i nie zawsze mogą być używane, jeśli masz dużo włosów. Ponadto, są one dość ciężkie i trudne w przewiezieniu, jeśli często podróżujesz. Jeśli szukasz czegoś, co jest równie łatwe w użyciu i nie wymaga specjalnego sprzętu, jest kilka dostępnych opcji.

 

Jedną z nich jest zaplecenie włosów po ich umyciu. W ten sposób można stworzyć piękne kaskady długich loków, które świetnie wyglądają na plaży lub gdy po prostu chcesz nadać swoim włosom inny wygląd na noc. Najlepszym sposobem na to jest upewnienie się, że włosy są całkowicie suche, zanim zaczniesz je zaplatać. Wilgoć z powietrza pomoże im utrzymać kształt, ale jeśli włosy są wilgotne, będą się sklejać w duże grudki, zamiast tworzyć pojedyncze loki.

 

Gdy będziesz gotowa do rozpoczęcia zaplatania, podziel włosy na sekcje – trzy powinny wystarczyć, gdy dopiero zaczynasz i zapleć z każdej z nich prosty trójpasmowy warkocz (postępuj zgodnie z instrukcją, jeśli nie wiesz jak). Gdy skończysz zaplatać wszystkie trzy pasma, zwiąż je.

 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie slowerful.pl