Jak wybrać sukienkę na wesele?

Jak wybrać sukienkę na wesele?

Wesele bez cienia wątpliwości to jedna z lepszych okazji by zaprezentować się w jak najlepszej kreacji. Z drugiej zaś strony ważna jest również wygoda i swoboda w trakcie zabawy weselnej. Jak więc wybrać odpowiednią sukienkę i na jakie elementy warto zwrócić uwagę?

Pora roku ma znaczenie

W pierwszej kolejności warto mieć na uwadze porę roku, w której będziemy zakładać sukienkę. Sukienki na wesele z odkrytymi ramionami sprawdzą się dobrze w sezonie letnim, zaś modele z długimi rękami będą idealne w chłodniejsze dni.

Kolor i rozmiar

Podobnie jak w przypadku innych uroczystości, tak i tu chodzą pogłoski, że niektórych kolorów nie należy po prostu ubierać. Sukienki na wesele nie powinny być więc czarne, z kolei zaś w kwestii koloru białego istnieją spory. Warto więc dla pewności dopytać się pary młodej o ich zdanie. Jeśli zaś nie przeszkadzają nam inne barwy to neutralne kolory w takiej sytuacji będą najlepszym rozwiązaniem.

W porze wiosennej warto pokusić się o delikatniejsze kolory typu róż, błękit czy beż. Jeśli zaś wesele jest latem wtedy lepszym wyjściem będzie wybór mocniejszych kolorów: pomarańcz bądź czerwień.

Gdy już określimy kolor sukienki na wesele, następnie pozostaje dobrać odpowiedni rozmiar oraz fason. Aktualnie wybór fasonów jest na tyle szeroki, że każdy odnajdzie coś dla siebie.

Podsumowanie

Podsumowując, wybór sukienki na wesele powinien być uzależniony od kilku istotnych elementów. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na porę roku, która powinna determinować wybranie koloru oraz odpowiedni typ sukienki. Ponadto należy pamiętać o dopasowaniu modele wedle naszej figury.