Jak tworzyć dobre notki prasowe?

Jak tworzyć dobre notki prasowe?

Informacje prasowe mogą być często wyzwaniem do napisania. Ważne jest, aby zastanowić się nad rodzajem wiadomości, którymi chcesz się podzielić i upewnić się, że są one warte uwagi, a nie tylko interesujące lub zabawne. Są one również uważane za formalną komunikację biznesową, nawet jeśli wiadomość dotyczy zabawnego wydarzenia.

 

Ponadto, informacje prasowe mogą wydawać się staromodną metodą dzielenia się informacjami z opinią publiczną, ale nadal mogą być skutecznym sposobem na rozpowszechnienie nazwy Twojej firmy. Oto kilka wskazówek, jak tworzyć dobre informacje prasowe.

 

Twoja informacja prasowa powinna zawierać merytoryczne informacje o tym, dlaczego ludzie powinni się nią zainteresować. Na przykład, jeśli otrzymałeś nagrodę lub wyróżnienie w branży, powinieneś o tym wspomnieć i powiedzieć, dlaczego zdobycie tej nagrody jest ważne. Jeśli stworzyłeś nowy produkt, wyjaśnij, co czyni go wyjątkowym i czym różni się od innych podobnych produktów na rynku. Jeśli ukazał się jakiś raport i Twoja firma została w nim wymieniona, wspomnij o tym raporcie i dlaczego jest on dobry lub zły dla Twojej firmy. Pamiętaj, aby podać liczby lub statystyki, które pomogą czytelnikom zrozumieć, jak znaczące jest to wydarzenie. 

Więcej informacji znajdziesz na stronie writtedly.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published