Jak pozbyć się gołębi z balkonu?

Jak pozbyć się gołębi z balkonu?

Zabezpieczenie przed gołębiami jest koniecznością, jeśli chcesz zachować siebie i swoją nieruchomość wolną od gołębi. W pierwszej kolejności należy zadbać o to, aby żadne ptaki nie mogły dostać się na balkon od dołu. Należy również zdjąć wszelkie karmniki dla ptaków, które mogą znajdować się na zewnątrz mieszkania i upewnić się, że na podwórku lub w ogrodzie nie ma nic, co mogłoby przyciągać gołębie.

 

Jeśli chodzi o utrzymanie gołębi poza samym balkonem, istnieje wiele opcji do wyboru. Siatka na gołębie może się przydać, gdy próbujesz je zatrzymać, ale nie jest to najbardziej elegancki sposób, aby to zrobić – jest przyjazny dla użytkownika i niedrogi, chociaż, i idealny, jeśli chcesz tylko tymczasowe rozwiązanie. Jeśli chcesz coś bardziej trwałego, można użyć metalowych kolców. Są one droższe niż siatka i łatwo je uszkodzić, ale są bardzo skuteczne w utrzymaniu balkonu w czystości od szkodników. 

Niezależnie od tego, jaki rodzaj odstraszaczy gołębi wybierzesz dla swojego balkonu, upewnij się tylko, że nie używasz niczego toksycznego dla nich.

 

Więcej porad znajdziesz na stronie cityislife.pl