Czym się kierować przy wyborze idealnego garnituru?

Czym się kierować przy wyborze idealnego garnituru?

Znalezienie odpowiedniego garnituru jest trudnym zadaniem dla każdego, kto nie jest doświadczonym graczem w garnitury, ale istnieją pewne wypróbowane i prawdziwe wskazówki, które mogą pomóc każdemu mężczyźnie znaleźć idealne dopasowanie bez rozbijania banku.

Aby znaleźć świetny garnitur, który będzie na Tobie dobrze wyglądał, zastanów się, do czego planujesz go nosić. Jeśli zamierzasz spędzić większość czasu w profesjonalnym środowisku biurowym, będziesz chciał garnitur, który jest wystarczająco pudełkowy, aby zapewnić wygodę, ale wystarczająco dopasowany, aby wyglądać ostro w połączeniu z butami do sukienki i koszulą lub koszulą na guziki. Prostym sposobem myślenia o tym jest szukanie czegoś, co wyglądałoby równie dobrze w biurze, jak i na mieście.

Męski garnitur powinien mieć płaski przód (bez plis) i dwa lub trzy guziki, choć to drugie rozwiązanie jest obecnie bardziej popularne. Dobry krawiec będzie w stanie zmienić guziki, jeśli zajdzie taka potrzeba, więc nie przejmuj się zbytnio tym szczegółem, jeśli nie do końca pasuje do Twojego typu sylwetki. Marynarka powinna być na tyle długa, by zakrywała plecy i nie podjeżdżała do góry, gdy siadasz (wystarczy długość nieco powyżej połowy uda), a zarówno długość marynarki, jak i rękawy powinny kończyć się tuż przy nadgarstku, a nie podwijać się lub opadać.

Więcej porad znajdziesz również na stronie menties.pl