Czy warto kupić nowy samochód z salonu?

Czy warto kupić nowy samochód z salonu?

Być może chcesz kupić nowy samochód z salonu – możesz go dostać w swoim ulubionym kolorze, a może nawet z kilkoma dodatkami, które naprawdę lubisz. Ale zanim sfinalizujesz umowę, jest kilka rzeczy, które powinieneś rozważyć.

Po pierwsze, nowe samochody bardzo szybko się amortyzują. Stracisz dużo pieniędzy, gdy odjedziesz z działki (około 20% wartości samochodu). Oznacza to nie tylko, że utknął płacąc za tę stratę co miesiąc, jeśli go finansować, ale także oznacza, że jeśli handlować w samochodzie później, nie dostaniesz dużo za to. Używany samochód będzie wart więcej w czasie odsprzedaży niż nowy będzie.

Pamiętaj również, że nowe samochody są wyposażone w wiele funkcji i opcji, które mogą nie być przydatne dla Ciebie. Jeśli zamierzasz używać swojego pojazdu głównie do dojazdów do pracy i załatwiania spraw w mieście, być może wszystkie te dzwonki i gwizdki nie są warte dodatkowych pieniędzy.

Prawdą jest, że ludzie zazwyczaj lepiej traktują innych, gdy jeżdżą ładniejszym samochodem, ale pomyśl, ile dodatkowej ilości paliwa będziesz musiał zużyć w wyniku tego dobrego traktowania. 

 

Więcej wskazówek znajdziesz również na stronie trans-moto.pl