Co warto mieć w domowej apteczce?

Co warto mieć w domowej apteczce?

Apteczka pierwszej pomocy jest po to, aby pomóc Ci zająć się drobnymi urazami, które zdarzają się w domu – takie rzeczy są mniejszym problemem, gdy są traktowane od razu i nie pogarszają się. Posiadanie odpowiedniego sprzętu w domowej apteczce może zrobić różnicę.

Jeśli zamierzasz wykonywać wiele czynności fizycznych, takich jak bieganie z dziećmi lub prace w ogrodzie, powinieneś mieć przy sobie małą butelkę środków przeciwbólowych i kilka bandaży, ale większość ludzi będzie chciała zachować je do bardziej powszechnych zastosowań: bóle głowy, gorączka, infekcje i skaleczenia, które wymagają większej uwagi niż może zapewnić Band-Aid. Środki przeciwbólowe są świetne do zmniejszania obrzęku i łagodzenia bólu po urazach, takich jak zwichnięcia, nadwyrężenia i złamania kości. Można je nawet stosować w celu złagodzenia migreny wywołanej stresem i innymi czynnikami. Jeśli chodzi o bandaże, musisz upewnić się, że jesteś zaopatrzony w gazę, taśmę, płatki samoprzylepne (na pęcherze), zamknięcia motylkowe (na duże skaleczenia) i maść antybiotykową.

Jedyną rzeczą lepszą od posiadania odpowiedniego sprzętu w domowej apteczce jest wiedza, jak go skutecznie używać. Skaleczenia nigdy nie powinny być zamykane samą taśmą lub klejem; wymagają one założenia szwów. 

Więcej porad znajdziesz również na stronie brainboss.pl