Jak ubierać się modnie i nie przekraczać budżetu?

Jak ubierać się modnie i nie przekraczać budżetu?

Modne ubieranie się dobrze przy ograniczonym budżecie wbrew pozorom wcale nie musi być skomplikowane. Wszystko zaczyna się od podsumowania tego, co już masz, a potem sprawdzenia tego, co do zaproponowania ma stylowy butik w dobrych cenach. Pozbądź się wszystkiego, czego nie zamierzasz nosić, i skoncentruj się na stworzeniu funkcjonalnej szafy kapsułowej w neutralnych kolorach i klasycznym stylu. Przeznaczaj pieniądze przede wszystkim na wysokiej jakości produkty podstawowe i niezbędne elementy. Jeśli będziesz nosić swoje ubrania pewnie i dobrze o nie dbać, będziesz wyglądać i czuć się świetnie każdego dnia!

Zanim odwiedzisz butik – przegląd garderoby

Aby zawęzić zakres swojej garderoby – w pierwszej kolejności rozważ swój typowy tydzień, uwzględniając również najbliższą porę roku i wypisz listę wszystkich miejsc i czynności, jakie mają miejsce. Zanotuj rodzaj odzieży, której potrzebujesz przy każdej z wypisanych okazji. Oceniając swoją garderobę, miej na uwadze te czynności i kategorie odzieży, podobnie jak wtedy, gdy będziesz przeglądać butik.

Twoja lista mogłaby wyglądać mniej więcej tak:

  • staż (outfit formalny biznesowy),
  • studia (nieformalna, casualowe stylizacja),
  • siłownia (strój sportowy),
  • koncerty (modne ubrania),
  • lekcje malarstwa olejnego (stare, wygodne ubrania).

Ta strategia pomoże Ci uniknąć przechowywania lub dodawania elementów do szafy „na wszelki wypadek”. Na przykład, jeśli rzadko chodzisz na plażę, prawdopodobnie nie potrzebujesz kilkunastu bikini. Jeśli prowadzisz aktywny tryb życia i ubierasz się dość swobodnie w szkole, skup się na wypełnieniu swojej garderoby sportową odzieżą i wygodnymi podstawami, takimi jak dżinsy i dzianiny, których butik LaLaLa może Ci zaproponować w różnych fajnych, choć przystępnych cenowo fasonach.

Czego nie wyrzucać ze swojej szafy?

Zachowaj ubrania, które dobrze pasują do Ciebie i pasują do Twojego stylu życia – będą Twoją inspiracją za każdym razem, gdy będziesz przeglądać butik w poszukiwaniu nowych. Zacznij od wyciągnięcia wszystkiego z szafy, szuflad i półek. Spójrz na każdy element z osoba i zdecyduj, czy może pozostać. Utwórz stos „zachowaj” dla ubrań, które dobrze pasują, są odpowiednie do czynności i okazji, które wymieniłaś i które lubisz nosić. Następnie przeorganizuj swoją szafę, starannie wieszając lub składając ubrania ze stosu „do zachowania” i umieszczając je w łatwo dostępnym miejscu.

Czas na butik – co kupić, by dobrze wyglądać i nie wydać wszystkiego?

Kupuj ubrania, które podkreślają sylwetkę. W tym celu wykonaj pomiary swojego ciała i użyj ich, aby określić swoją figurę. Gdy już się zorientujesz, jaką masz sylwetkę, zanim odwiedzisz butik, w pierwszej kolejności poszukaj w Internecie poradników dotyczących ubierania się na podstawie konkretnych typów figury. Zwróć uwagę na kroje, sylwetki i proporcje zalecane przez stylistów. Następnie ogranicz wybór garderoby i stylizacje do najbardziej pochlebnych dla Twojej sylwetki strojów.

Nie próbuj ubierać się zgodnie z „wymarzoną” sylwetką, kupując ubrania o zbyt małym rozmiarze. Ubierz się odpowiednio do tego, jakie masz ciało aktualnie – a nie będziesz wyrzucała pieniędzy na ubrania, których de facto być może nawet ani razu nie założysz.

Poza tym – ubierając się zgodnie ze swoją figurą:

  • będziesz wyglądać o wiele bardziej stylowo,
  • poczujesz się o wiele bardziej komfortowo!

Wspomniany butik LaLaLa na pewno pomoże Ci w takim modnym ubieraniu się, bo nie tylko znajdziesz tam całe mnóstwo stylowych ubrań na każdą kieszeń, ale też i na ich blogu nie brakuje i porad, dzięki którym będziesz nosić się jak prawdziwa fashionistka.

Leave a Reply

Your email address will not be published