Wszystko co musisz wiedzieć o inkontynecji

Wszystko co musisz wiedzieć o inkontynecji

Czym jest inkontynecja?

Inkontynecja jest stanem, który wpływa na pęcherz. Może powodować mimowolną utratę moczu lub zwiększoną częstotliwość oddawania moczu. Stan ten może wahać się od łagodnego do ciężkiego i może wystąpić zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Ludzie z tym stanem często doświadczają uczucia zażenowania i zmartwienia z powodu braku kontroli nad funkcją pęcherza.

Co powoduje Inkontynecję?

Istnieje kilka różnych warunków, które mogą prowadzić do inkontynecji, takich jak infekcje dróg moczowych, słabe mięśnie dna miednicy, powiększona prostata (u mężczyzn), zespół pęcherza nadreaktywnego, cukrzyca lub uszkodzenie nerwu spowodowane operacją lub urazem. W niektórych przypadkach, przyczyna może być nieznana (idiopatyczna).
Inkontynecja może być również spowodowana przez czynniki stylu życia, takie jak picie zbyt dużej ilości kofeiny lub alkoholu lub palenie papierosów. Inne zmiany w stylu życia, takie jak zmniejszenie poziomu stresu i zwiększenie aktywności fizycznej może pomóc zmniejszyć objawy inkontynecji w niektórych przypadkach.

Opcje leczenia dla inkontynecji

Opcje leczenia dla inkontynecji różnią się w zależności od przyczyny i nasilenia objawów. Niektóre powszechne sposoby leczenia obejmują leki dla rozluźnienia lub wzmocnienia mięśni pęcherza, zmiany stylu życia, takie jak zmniejszenie ilości płynów przyjmowanych przed snem lub unikanie pewnych pokarmów, które mogą podrażniać pęcherz, ćwiczenia dna miednicy, terapię biofeedback, terapię stymulacji elektrycznej (EST), akupunkturę lub operację, jeśli inne sposoby leczenia nie są skuteczne. Ważne jest, by porozmawiać ze swoim lekarzem o tym, która opcja leczenia jest dla ciebie najlepsza w oparciu o twoje indywidualne potrzeby i sytuację.

Inkontynecja jest terminem parasolowym używanym do opisania trudności w kontrolowaniu swoich funkcji pęcherza, które mogą dotyczyć zarówno dorosłych, jak i dzieci. Chociaż nie ma lekarstwa na ten stan, istnieje wiele różnych dostępnych metod leczenia, które mogą pomóc złagodzić objawy i poprawić jakość życia osób nim dotkniętych. Jeśli uważasz, że możesz mieć inkontynecję, ważne jest, aby porozmawiać z lekarzem, aby mógł on właściwie zdiagnozować cię i opracować odpowiedni plan leczenia oparty na twoich indywidualnych potrzebach i okolicznościach. https://chlonne24.pl/index.php?route=product/search&search=pieluchomajtki%20seni