Uchwyt na narty

Uchwyt na narty

Jest wiele rozwiązań ułatwiających pakowanie i przewóz bagaży. Oczywiście przydają się one nie tylko podczas wyjazdów, ale też np. przeprowadzek, czy w pracy (o ile dużo czasu spędzamy w drodze). Są to specjalne systemy mocowane do karoserii lub dachu w samochodzie. Wyróżniamy kilka kategorii takich produktów.

Pomocne podczas zimowych wyjazdów.

Jednym z przedmiotów, które nie dają się łatwo zapakować. Wcześniej trzeba było upychać je wewnątrz pojazdu. Najczęściej umieszczone skośnie w kabinie, delikatnie rzecz ujmując, nie poprawiały komfortu podróżujących osób. Uchwyt na narty zapewnia sprzętowi bezpieczeństwo w transporcie. Nie jest to jednak jedyna jego zaletą. Miejsce zaoszczędzone wewnątrz możemy wykorzystać do innych celów. Warto zatem przed sezonem zimowym zaopatrzyć się w uchwyt na narty. Jest to rozwiązanie proste i bardzo kompaktowe.

Coś dla rowerzystów.

Kolejną kategorię tworzą bagażniki rowerowe. Na rynku dostępne są różne rodzaje. Jedne mocuje się do belek poprzecznych, umieszczonych na relingach dachowych. Rowery ustawione w ten sposób tworzą jednak dużą powierzchnię czołową, znacznie zaburzając aerodynamikę auta, a co za tym idzie, zwiększają zużycie paliwa. Inny rodzaj to te, montowane do haka holowniczego. Rowery są wówczas jakby schowane za samochodem.

Pozostały bagaż.

W tym przypadku przydadzą się tak ostatnio popularne i niezwykle zróżnicowane bagażniki dachowe. Przy odrobinie inwencji można do nich wepchnąć niemal wszystko. Zapewni nam to dodatkową przestrzeń, gdybyśmy nagle zapragnęli zabrać dodatkowy bagaż lub po prostu podróżować do celu bez ścisku w kabinie.