Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie dla osoby z niepełnosprawnością?

Na co zwrócić uwagę kupując mieszkanie dla osoby z niepełnosprawnością?

Najbardziej oczywistym dostosowaniem, jakie należy poczynić, gdy wprowadzasz się do nowego mieszkania, jest upewnienie się, że jest ono dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich i wyposażone w inne narzędzia niezbędne dla osoby niepełnosprawnej. Nawet jeśli jest to zupełnie nowe budownictwo, sprawdź, czy nie ma schodów lub stopni, o które można się potknąć, oraz czy drzwi są wystarczająco szerokie, aby mógł przejechać przez nie wózek inwalidzki lub skuter. Wielkość wejścia powinna również umożliwiać dostęp dla wózka inwalidzkiego.

 

Jeśli kupujesz starsze mieszkanie, nie przeocz tych kwestii aż do momentu, gdy już się razem wprowadzicie. Być może nie będziesz miał żadnych problemów, ale zawsze lepiej być bezpiecznym niż żałować.

 

Oprócz dostępności, zastanów się, jakiego rodzaju rzeczy Twoja ukochana osoba będzie potrzebowała na co dzień:

-Czy kabina prysznicowa jest wystarczająco duża dla wózka inwalidzkiego? 

-Czy są jakieś wejścia bez stopni – na przykład rampa prowadząca w górę lub w dół od chodnika – aby ułatwić manewrowanie?

-Czy w kuchni jest miejsce, aby wózek inwalidzki mógł objechać stół lub kuchenkę? Czy można dodać poręcze i kolejny zestaw szafek, aby urządzenia i blaty były bliżej siebie?

 

Więcej informacji znajdziesz na stronie propertylook.pl