Jakie przyprawy warto mieć w swojej kuchni?

Jakie przyprawy warto mieć w swojej kuchni?

Jedną z najważniejszych rzeczy, które warto mieć w swojej kuchni jest stojak na przyprawy – ale jakie przyprawy powinieneś w nim mieć? Poniżej przedstawiamy kilka naszych ulubionych i dlaczego je kochamy.

Kochamy kurkumę za jej właściwości przeciwzapalne, które mogą pomóc w bólach stawów, podrażnieniach skóry i problemach trawiennych. Jest również znana jako antyoksydant i środek antyrakowy – i sprawia, że wszystko smakuje pysznie! 

Majeranek ma lekko słodki smak, któremu nie możemy się oprzeć. Używamy go jako dekoracji do dań takich jak ryby lub kurczak z ziemniakami, ale sprawdza się również jako dodatek do każdego sosu na bazie pomidorów. 

Pieprz dodaje pikantnego kopa wszystkiemu, co się nim posmaruje, ale co więcej, ma wiele korzyści dla zdrowia – zawiera minerał chrom, który pomaga organizmowi metabolizować węglowodany i jest uważany za czynnik zmniejszający odporność na insulinę. 

Sól jest niezbędna w prawie każdym posiłku – jest tym dodatkowym elementem, który wydobywa naturalny smak potraw. Możesz myśleć, że sól nie ma zbyt wiele wartości, ponieważ używasz jej przez całe życie, nawet o tym nie myśląc, ale dobra sól ma tysiąc różnych smaków w jednym ziarnie!

 

Podobne artykuły znajdziesz na stronie bravenetic.pl