Jak pozbyć się gołębi z balkonu?

Jak pozbyć się gołębi z balkonu?

Zabezpieczenie przed gołębiami jest koniecznością, jeśli chcesz zachować siebie i swoją nieruchomość wolną od gołębi. W pierwszej kolejności należy zadbać o to, aby żadne ptaki nie mogły dostać się na balkon od dołu. Należy również zdjąć wszelkie karmniki dla ptaków, które mogą znajdować się na zewnątrz mieszkania i upewnić się, że na podwórku lub w ogrodzie nie ma nic, co mogłoby przyciągać gołębie.

 

Jeśli chodzi o utrzymanie gołębi poza samym balkonem, istnieje wiele opcji do wyboru. Siatka na gołębie może się przydać, gdy próbujesz je zatrzymać, ale nie jest to najbardziej elegancki sposób, aby to zrobić – jest przyjazny dla użytkownika i niedrogi, chociaż, i idealny, jeśli chcesz tylko tymczasowe rozwiązanie. Jeśli chcesz coś bardziej trwałego, można użyć metalowych kolców. Są one droższe niż siatka i łatwo je uszkodzić, ale są bardzo skuteczne w utrzymaniu balkonu w czystości od szkodników. 

Niezależnie od tego, jaki rodzaj odstraszaczy gołębi wybierzesz dla swojego balkonu, upewnij się tylko, że nie używasz niczego toksycznego dla nich.

 

Więcej porad znajdziesz na stronie cityislife.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published