Co zrobić, gdy w samochodzie pęknie szyba?

Co zrobić, gdy w samochodzie pęknie szyba?

Jeśli Twój samochód ma pękniętą przednią szybę, możesz  mieć ją naprawioną w specjalistycznym sklepie lub  wymienić ją na nową. Jeśli zdecydujesz się na naprawę przedniej szyby, ważne jest, aby wiedzieć, jaki rodzaj naprawy zostanie wykonany. Przednia szyba może być naprawiona na dwa sposoby:

 

-Jeśli pęknięcie jest małe, można je potraktować nakładając na nie żywicę szklaną. To tak jak wypełnienie dziury w oknie żywicą epoksydową, a następnie wygładzenie powierzchni. Metoda ta jest szybka, łatwa i tania, ale może być wykonana tylko dla mniejszych pęknięć, ponieważ żywica może nie prawidłowo wypełnić pęknięcia, jeśli są one zbyt duże.

 

-Jeśli pęknięcie jest większe, można je wypełnić nieprzezroczystą płynną żywicą, która twardnieje z czasem. Ta metoda wykorzystuje więcej materiału i zajmuje więcej czasu niż poprzednia, ale jest bardziej skuteczna w wypełnianiu większych pęknięć.

 

Należy również pamiętać, że nawet po wykonaniu jednego z tych zabiegów, samochód nadal będzie musiał przejść rygorystyczne testy, aby upewnić się, że przednia szyba jest bezpieczna i nie pęknie ponownie podczas użytkowania.

 

Więcej wskazówek znajdziesz na stronie tuningster.pl