Co robić w Łodzi? Trzy ciekawe propozycje dla turystów

Co robić w Łodzi? Trzy ciekawe propozycje dla turystów

Rozważasz wycieczkę do Łodzi i zastanawiasz się nad planem zwiedzania? Wbrew pozorom w tej owianej nieco złą sławą miejscowości absolutnie nie można się nudzić. W końcu mowa o trzecim największym mieście Polski, mogącym pochwalić się bogatą historią. Sprawdź, co warto uwzględnić w programie zwiedzania Łodzi.

 

Spacer po ulicy Piotrkowskiej

Główna ulica w Łodzi to obowiązkowy punkt wycieczki. Zresztą trudno ją pominąć, ponieważ to właśnie na Piotrkowskiej i w jej okolicach znajduje się większość atrakcji turystycznych opisanych na stronie https://lodz.travel/. Na pewno warto poszukać sławnych osób w Alei Gwiazd, zajrzeć do Pasażu Róży z niezwykłą mozaiką z pociętych luster czy też spędzić kilka chwil w Muzeum Farmacji.

 

Zakupy w Manufakturze

W przypadku zakupów w Manufakturze wcale nie chodzi o sklepy, choć oferta galerii jest rzeczywiście dość imponująca. To miejsce warto odwiedzić ze względu na jego historię. Popularne centrum handlowe znajduje się bowiem w dawnej fabryce włókienniczej. Oprócz zakupów można zatem poznać historię łódzkiego przemysłu i zwiedzić kilka zabytkowych budynków.

 

Poszukiwania murali

Łódź to prawdziwa stolica polskiego street artu. Podczas pobytu w tym mieście warto sięgnąć po przewodnik po kilkudziesięciu muralach przygotowany przez Łódzką Organizację Turystyczną. Na ścianach wielu budynków można bowiem znaleźć prawdziwe perełki stworzone przez czołowych artystów polskiego i światowego street artu. Z pewnością nie można pominąć np. wizerunku Artura Rubinsteina czy też muralu Design Futura, który swego czas był największym graffiti na świecie.